آبگرمکن

آبی که به خانه شما وارد می شود، مسیری طولانی را از طریق سیستم لوله ها طی می کنند و با توجه به زمان سال، معمولاً سرد و خنک هستند. به خاطر اینکه آب گرمی در اختیار داشته باشید که بتوانید یک دوش آب گرم بگیرید یا از ماشین ظرفشویی یا لباسشویی خود استفاده کنید، به یک آبگرمکن  نیازمندید.آبگرمکن ها جزء تجهیزات آشنایی هستند که در بیشتر خانه ها موجود هستند. آنها معمولاً شبیه استوانه های فلزی بزرگ و بلندی هستند که اغلب در اتاق خشکشویی یا در زیرزمین قرار داده می شوند.

 

سبک های جدیدترآبگرمکن دارای ویژگی های جالبی هستند مثل اینکه بدون اینکه دارای مخزن باشند، به محض تقاضای  آب، آب گرم را در اختیار قرار می دهند. اما طراحی آبگرمکن های قدیمی و قابل اطمینان که بیشتر در آمریکا به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گرفت امروزه واقعا یک دستگاه نسبتا ساده تلقی می شود. این آبگرمکن ها اساساً دارای یک استوانه هستند که پر از آب می شود و به یک مکانیزم گرمایی در داخل یا در پایین دستگاه مجهز شده اند. با وجود اینکه پیچیدگی خاصی ندارند، اما هنوز تقریباً متحیر کننده اند. چیزی که باعث شگفتی آنها می شود این است که با حداقل سر و صدا از اصل افزایش حرارت به منظور انتقال آب گرم به شیرآب شما بهره برداری می کند. اجازه ندهید شکل ساده آن که در غالب پتوی عایق پشمی پنهان شده، شما را گول بزند. آبگرمکن ها  دارای طراحی هوشمندانه ایی در داخل هستند ولی در ظاهر بسیار ساده به نظر می آیند.

یک آبگرمکن  گازی شبیه به یک واحد الکتریکی است با این تفاوت که درآبگرمکن گازی دو المنت گرمایی وجود

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیست

مدلسازی اطلاعات ساختمان

من حسن اسدپور هستم .مهندس تاسیسات مکانیکی.امید وارم ساعات خوبی را در انجمن تخصصی تاسیسات مکانیک ایران داشته باشید.نظرات شما دوستان عزیز گرمی مطالب سایت ما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

کاهش مصرف انرژی در ساختمان با سیستم تهویه مناسب

کشور ما، کشوری چند فصل با تنوع آب و هوایی بالایی می باشد. از این رو، برای سرمایش و گرمایش …