در جهان تهویه مطبوع ما، فرصت برای راه حل های اینترنت اشیا تنها توسط تصورات ما و بودجه مشتریان ما محدود شده است.

اگر شما مثل من هستید، احتمالا هنوز به طور کامل با اینترنت اشیا (IoT) آشنا نیستید. شما ممکن است یک سیستم خانگی یا سیستم امنیتی خانه داشته باشید که متصل است، اما احتمال اینکه شما هنوز در مورد چگونگی ورود آن به دنیای تهویه مطبوع فکر نکردید.

برای کسانی که حتی با IoT کمتر ین آشنایی دارند، اتصال سنسورها و دستگاه های کاربردی غیر از رایانه ها، رایانه های لوحی و تلفن های هوشمند به اینترنت است. این دستگاه ها می توانند داده ها را جمع آوری و به اشتراک بگذارند و از راه دور کنترل شوند. یک نظرسنجی پیش بینی می کند که بیش از ۲۴ میلیارد دستگاه IOT یا چهار دستگاه برای هر شخص در جهان می تواند در سه سال آینده استفاده شود. این به معنای تقریبا ۶ میلیارد دلار صرف راه حل های IOT می شود، سرمایه گذاری که تا سال ۲۰۲۵ می تواند تا ۱۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ دلار بازگشت کند – نه یک ROI بد.

متاسفانه،در IOT به عنوان یک نقطه ضعف وجود دارد: همانطور که با هر عمل اینترنتی، حفظ حریم خصوصی و امنیت نگرانی های عمده ای است. مانند دستگاه های کامپیوتری، دستگاه های IoT با استفاده از پروتکل های انتقال اینترنت به یکدیگر متصل می شوند. “http” در آدرس های وب سایت، پروتکل Hypertext Transfer است که شایع ترین پروتکل  – و بسیاری از ما  هست فایل های بزرگ نقاشی را به سایت های FTP با استفاده از پروتکل انتقال پرونده تقریبا به عنوان شناخته شده ارسال می کنیم. تعدادی از سیستم های عامل تجاری اتصال دستگاه به شبکه اینترنت اشیا داده، از جمله خدمات وب سایت آمازون، مایکروسافت لاجورد، ThingWorx اینترنت اشیا بستر های نرم افزاری، واتسون آی بی ام، سیسکو اینترنت اشیا ابر اتصال، Salesforce در اینترنت اشیا ابر، اوراکل یکپارچه ابر، و Predix GEوجود دارد.

 

این آسیب پذیری سیستم عامل ها در برابر حملات سایبری همچنان دیده می شود. با این وجود ما می دانیم که در نظرسنجی بیش از ۱۱۰۰ تصمیم گیرنده در زمینه فناوری اطلاعات در متوسط (۱۰۰ میلیون دلار) و بزرگ (۲۵۰ میلیون دلار) شرکت در هفت کشور، تنها ۱۰۰ پاسخ دهنده خود را آسیب پذیر نمی دانستند تهدید بدیهی است، از آنجا که دستگاه های بیشتری به هم متصل می شوند، حملات سایبری افزایش می یابد، شاید با استفاده از کنترل هایی که شما فقط طراحی کرده اید یا نصب کنید.

علاوه بر کنترل های سیستم های تهویه مطبوع مانند ترموستات، اجزای مکانیکی فردی، مانند محرک های کنترل کننده دمپر، می توانند به طور مستقیم از طریق IoT کنترل و کنترل شوند. این اجازه برقراری ارتباط دیجیتالی بدون نیاز به یک پانل کنترل جداگانه را می دهد. IoT همچنین می تواند از سیستم عامل های مبتنی بر ابر استفاده کند، از بین بردن نیاز به یک برنامه کامپیوتری و سرور در محل. در جهان تهویه مطبوع ما، فرصت برای راه حل های اینترنت اشیا تنها توسط تصورات ما و بودجه مشتریان ما محدود شده است. بسیاری از توابع در حال حاضر توسط سیستم های مدیریت ساختمان پیشرفته مانند نظارت مستقیم و مدیریت عملکرد تهویه مطبوع و برنامه ریزی زمان واقعی از یک دستگاه تلفن همراه یا تلویزیون هوشمند شما (اگر بچه های شما به شما اجازه استفاده از آن را)، ساده تر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید