خانه مقالات-کتاب-علمی-دانلود مقالات تاسیساتی بهبود کارایی پمپ به حفظ انرژی و افزایش ظرفیت تولید

بهبود کارایی پمپ به حفظ انرژی و افزایش ظرفیت تولید

به عنوان تقاضای جهانی برای انرژی رشد می کند، شرکت های برق در حال کار برای پیاده سازی فن آوری های جدید که آنها را قادر به تولید قدرت بیشتر از ایستگاه های موجود است. مثال زیر نشان می دهد چگونه نیروگاه برق Hazelwood بین المللی در استرالیا بهبود بهره وری پمپ های تغذیه دیگ بخار موتور رانده خود برای تولید یک خروجی مگاواتی بالاتر بدون سوزاندن سوخت های فسیلی اضافی.

به رشد تقاضا برای انرژی

ساخته شده بین سال های ۱۹۶۴ و ۱۹۷۱، ایستگاه Hazelwood قدرت در Latrobe دره ویکتوریا اصل برنامه ریزی شده به شش واحد تولید هر ۲۰۰ مگاوات است. با این حال، تقاضای برق در حال رشد در اواخر ۶۰s به خواسته تصویب یک پیشنهاد برای اضافه کردن دو واحد به ایستگاه برای افزایش ظرفیت تولید. نیروگاه برق هشت واحد تولید شد ۱۶۰۰ خروجی MW در اوایل ۷۰S. هر واحد تولید ۲۰۰ مگاوات برق. در سال های اخیر، این نیروگاه است نقل مکان کرد برای بهبود خروجی خود را از طریق دستاوردهای بهره وری حرارتی و افزایش ظرفیت هر واحد با ۲۰ مگاوات است.
تغییرات مهندسی به منظور بهبود راندمان پمپ

پس از اصلاح توربین به استفاده از قدرت کمتر، گیاه مورد نیاز برای ارتقاء بخش حلقه ۱۱ مرحله، پمپ های تغذیه دیگ بخار برای دیدار با عملکرد مورد نیاز تازه بالا. Hazelwood قدرت بین المللی (IPRH) تماس با مرکز خدمات پمپ پس در دره Latrobe برای تعیین اینکه آیا تغییرات را می توان به هفت نفر از این پمپ در یک دوره زمانی دو ساله ساخته شده است.

اگرچه منحنی پمپ اصلی ضمنی است که پمپ به سر کافی و جریان رسیدگی به افزایش شرایط خدمات، عوامل متعددی در طول بازرسی که این دوره از عمل تعیین کشف شد. با توجه به لرزش پاس پره، پره منتشر ماشین شده بود برای اصلاح یک مسئله پاس پره که پمپ در اوایل زندگی خود را تجربه کرد. به عنوان یک نتیجه، عملکرد هیدرولیک دیفیوزر به خطر افتاده است و پمپ دیگر طرح اصلی سازنده همسان. اندازه موتور نیز محدود استفاده قدرت.

روتور تمرکز به بهبود بهره وری پمپ انجام شد

حداقل IPRH مورد نیاز است که پمپ به وظیفه طرح اصلی بازگشت. توجه به این حساب، مرکز خدمات پس از چند تغییرات در پمپ است که آن را تضمین نه تنها نیازهای عملکرد، اما بهره وری و صرفه جویی در انرژی را افزایش نیز نشان می دهد ارائه شده است.

هنگامی که گیاه تغییرات پیشنهادی و ارتقاء تایید، مرکز خدمات پروانه و داده ها طراحی هیدرولیک منتشر ارزیابی شده است. با توجه به ضخامت نوک پره خروجی روتور موجود، منطقه خروج از پروانه می تواند افزایش یابد. محاسبات underfiling سپس تایید با استفاده از یک برنامه underfiling برای تایید افزایش جریان در نظر گرفته شده از طریق پمپ. underfiling مناسب از پروانه خواهد منحنی پمپ را تغییر دهد برای رسیدن به نقطه وظیفه جدید.

مرکز خدمات کاهش شکاف A-و همپوشانی به بهبود جریان از طریق پمپ و کاهش گردش را اصلاح کرد. با این حال، به انجام اصلاحات A-گپ، پروانه مورد نیاز به طور کامل دوباره جوش داده شده، استرس، رها و دوباره ماشین. پس از جوشکاری و ماشینکاری به پایان رسید، همه راه های آبی در دیفیوزر و پروانه بسیار جلا شد به منظور کاهش اصطکاک و به دست آوردن عنوان بسیاری از نقاط که ممکن است بهره وری.

این مرکز انجام تمرکز روتور، که شامل محور از اجزای هیدرولیک دوار (پروانه) در قطعات هیدرولیک ثابت (در این مورد، دیفیوزر) برای بهینه سازی کارایی پمپ. کارایی پمپ بهبود یافته است زیرا یک روتور با قطعات هیدرولیک تراز وسط قرار دارد کمتر احتمال دارد به تجربه تلاطم و حرارت افزایش مایع آن را به عنوان خروجی پروانه و وارد منتشر. این نیز در کاهش امضای کلی ارتعاش کمک می کند. مرکز خدمات انجام تجزیه و تحلیل بعدی مفصل، با استفاده از یک ماشین اندازه گیری مختصات کامپیوتری، به ابعاد بیشماری هر یک از مؤلفهها هیدرولیک در هر مرحله برای اطمینان از سازگاری مرکزی.

جایگزینی فلز قطعات سایش ثابت با مواد کامپوزیت همچنین فرصتی برای کاهش قابل توجه گواهی عدم سوء پیشینه در حال اجرا است، که بیشتر باعث افزایش راندمان ارائه شده است. با استفاده از کامپوزیت های پلیمری و یا گرافیت، گواهی عدم سوء پیشینه در حال اجرا می توانید به طور معمول می شود ۵۰ درصد کاهش می یابد. جریان مساوی یا بهبود یافته را می توان با اسب بخار کمتر به دست آورد. با استفاده از قدرت کمتر را کاهش می دهد هزینه های عملیاتی و سوخت کمتر است. داشتن یک درک کامل از مزایای استفاده از مواد کامپوزیت، مرکز پس به فیبر کربن پلاستیک مداوم تغییر سایش مواد حلقه از چدن آستنیتی.

نصب و راه اندازی، نصب و تست پمپ بازسازی

با توجه به کاهش قابل توجه در گواهی عدم سوء پیشینه در حال اجرا، مراقبت های زیادی را در مجلس پمپ مورد نیاز بود. همه جا می گیرد تنگ تر شد و چهره برای اطمینان از درستی ماشین شد. گام به گام اندازه گیری در طول فرایند مونتاژ برای اطمینان از صف درست بود گرفته شد. آسانسور و شناور نیز به دقت مورد بررسی قرار گرفت

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیست

مدلسازی اطلاعات ساختمان

طراح و نظارت پروژه های تاسیسات مکانیکی به صورت BIM توسعه دهنده نرم افزار های آموزشی تاسیسات مکانیکی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

انرژی های تجدید پذیر

طبق آمارهای به ثبت رسیده طی ۳۰ سال گذشته احتیاجات انرژی جهان به مقدار قابل ملاحظه ای افزای…