گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) به منزله تا ۳۵ درصد از انرژی مورد استفاده در تسهیلات تولیدی. این برگه به سمت بهره وری انرژی در تجهیزات موجود بشود و پوشش می دهد فرصت های مشترک و امکانات به حفاظت از انرژی و کاهش هزینه ها.برگه حاوی یک چک لیست برای ارزیابی شرایط موجود به منظور تعیین فرصت های موجود در طول حسابرسی تهویه مطبوع.

زمانی که فرصت وجود دارد، حفاظت از انرژی باید یک عامل در انتخاب تجهیزات و طراحی سیستم اصلی باشد. بهترین طراحی HVAC نظر روابط متقابل سیستم های ساخت و ساز در حالی که پرداختن به مصرف انرژی، کیفیت هوای داخل ساختمان، و سود محیط زیست.
HVAC چیست؟
HVAC مخفف گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع و اشاره به تجهیزات، شبکه توزیع و پایانه های استفاده یا جمعی و یا به صورت جداگانه به ارائه هوا، حرارت، خنک کننده و رطوبت کنترل تازه فیلتر شده در یک ساختمان.
امکانات می تواند هر ترکیبی از گرمایش و سرمایش منابع برای تامین سیستم های تهویه مطبوع داشته باشد. برای گرم کردن یک مرکز، یک دیگ بخار گاز و یا نفت اخراج و یا کوره، پمپ گرما، واحد پشت بام، فن آوری های جدید مانند اشعه مادون قرمز، یا گرما الکتریکی می تواند به کار گرفته شود. منابع خنک کننده معمول شامل واحد پشت بام، چیلرهای، پمپ گرما، تهویه هوا و یا نوعی از خارج از اوج سیستم خنک کننده.
تهویه مطبوع طراحی پایه چیست؟
سیستم های تهویه مطبوع می تواند در طراحی و پیچیدگی متفاوت است. توضیحات و نمودار زیر نشان دهنده یک سیستم HVAC ساده (تک منطقه سیستم حجم هوای ثابت نامیده می شوند). تغییرات را می توان به سیستم پایه اضافه شده برای رسیدن به عملیات HVAC مورد نظر.
هوا از طریق هوا در فضای باز است که معمولا باز louvered در بالا یا کنار ساختمان گرفته شده است. فشار اتمسفر از طریق یک دمپر است، که مقدار هوا در فضای باز (OA) در توسط سیستم گرفته هل هوا. در این نقطه، هوا بازگشت در حال حاضر شرطی (RA) از سیستم را می توان با هوا در فضای باز مخلوط را به شکل “هوا مخلوط شده است.” هوا مخلوط می رود از طریق یک پیش فیلتر که در آن ذرات بزرگتر گرد و غبار، حشرات، برگ ها، و غیره گرفتار . فیلتر کارآمد تر معمولا برای رسیدگی به ذرات کوچک است. پس از فیلتر، هوا وارد فن گریز از مرکز. هنگامی که خروج خروجی فن، هوا تحت فشار مثبت
….

دانلود کتاب

دیدگاهتان را بنویسید