تاسیسات یکی از کلیدی ترین بخش های ساختمان میباشد و بخش قابل ملاحظه ای از انرژی در این قسمت مصرف میشود. بنا بر این استفاده از فناوری های نوین بر پایه کاهش مصرف انرژی امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.

 

امروزه در دنیا از روش های گوناگونی برای سرمایش منزل استفاده میشود.یکی از این روش ها ، سرمایش از طریق سقف میباشد. این سیستم قابلیت های بسیار بالایی دارد بطوریکه قادر است دمای محیط را از ۴۰ درجه به ۲۰ درجه سانتیگراد کاهش دهد.معمولا قابلیت سیستم های سرمایش در شرایط دمایی بالا محک میخورد، سیستم سرمایش از طریق سقف در این شرایط قادر است دمای محیط را تا ۱۴ درجه سانتیگراد خنک تر از محیط خارج نگه دارد.در این سیستم از سقف فلزی برای پوشش ساختمان استفاده میشود و یک روکش خاص حرارتی در قسمت خارجی سقف قرار میگیرد.این سیستم عایق بسیار مناسبی برای حرارت میباشد و باعث میشود که هوای داخل خنک تر از هوای محیط خارج شود.با توجه به اینکه در مکانهای صنعتی و تجاری بیشتر از سقف های فلزی استفاده میشود بنابراین این سیستم در این سازه ها کاربرد بسیار مناسبی دارد.

روکش حرارتی موجود در این سیستم گرمای حاصل از تابش نور خورشید را کنترل میکند و از افزایش گرمای ورودی به ساختمان از طریق تابش خورشید جلوگیری میکند.همچنین این سیستم گرمای داخل را به محیط بیرون پمپاژ میکند.

ویژگی های سیستم سرمایش از طریق سقف

۱: محافظت از سقف در مقابل فرسایش شیمیایی ناشی از آلودگی هوا و شوک های حرارتی ناشی از تغییرات تابش نور خورشید.

۲: افزایش ارزش مادی ساختمان

۳: صرفه جویی اقتصادی مناسب در مقایسه با دیگر سیستم های رایج در سرمایش

دیدگاهتان را بنویسید