خانه تاسیسات تاسیسات بهداشتی سیستم گرمایش از کف برای سالن های مرغداری

سیستم گرمایش از کف برای سالن های مرغداری

روش گرمایش از کف چند سالی است که در سراسر جهان برای گرمایش منازل و مکانهای عمومی استفاده می شود . مهمترین مزیت سیستم گرمایش از کف، تمرکز حرارت در کف سالن و در واقع در محلی است که بیشترین نیاز به حرارت وجود دارد و از تمرکز حرارت در زیر سقف و ارتفاعات بالا جلوگیری میشود.

روش گرمایش از کف چند سالی است که در سراسر جهان برای گرمایش منازل و مکانهای عمومی استفاده می شود . مهمترین مزیت سیستم گرمایش از کف، تمرکز حرارت در کف سالن و در واقع در محلی است که بیشترین نیاز به حرارت وجود دارد و از تمرکز حرارت در زیر سقف و ارتفاعات بالا جلوگیری میشود. در این سیستم شبکه لوله تمام کف را پوشش می‌دهد و بدین ترتیب توزیع حرارت بصورت یکنواخت است.
با توجه به تحقیقات و محاسبات انجام شده و مراجعه به نمودار گرادیان دما مشخص می شود که در گرمایش کفی حداکثر دما در ۳۰ سانتیمتری کف زمین وجود داشته و هر چه به سقف نزدیک می شویم از دمای محیط کاسته می شود ، این مساله کاملا بر خلاف سیستم های گرمایش معمولی است که در آنها به دلیل سبک تر بودن هوای گرم نسبت به هوای سرد فضای زیر سقف محل تجمع هوای گرم بوده وتا ۷۰% گرما نزدیک سقف جمع می‌شود.
 یکی از بخشهای پرمصرف انرژی کشور در بخش کشاورزی، صنعت مرغداری است و در سال ۱۳۸۳ حدود ۱۴۰۰ مترمکعب نفت گاز برای گرمایش سالنهای مرغداری مصرف شده است .باتوجه به اجرایی شدن طرح هدفمند سازی یارانه ها و آزاد سازی قیمت حامل های سوختی ،بحث صرفه جویی و مصرف بهینه سوخت بیش از پیش اهمیت می یابد.
با توجه به نحوه اسکان طیور در سالن های تولید استفاده از این روش جهت گرمایش سالن مرغداری به خصوص در مناطقی که مدت زیادی از سالن دارای محیط سرد هستند کاملا منطقی می باشد .
علاوه بر سایر مزایا ، مساله تامین رطوبت آغازین تولد جوجه ها را هم در نظر بگیرید . در حالیکه بسیاری از سیستم های گرمایشی منجر به خشکی هوای سالن شده و نیاز به سیستم تهویه پر قدرت جهت خارج ساختن co2 دارند .
حداکثر دمای کف در این سیستم ۲۹ درجه‌ی سانتیگراد است. آب گرم ورودی با دمای حدود۴۰ درجه‌ی سانتیگراد از طریق موتورخانه و از طریق کلکتورهای ویژه توزیع می‌شود.
 
سیستم گرمایش از کف حدودا ۳۰ تا ۵۰ درصد مصرف سوخت(گاز ، گازوئیل ، برق یا….) را کاهش داده و باعث بالا رفتن عمر موتورخانه و یا پکیج میگردد و نیاز کمتری به تعمیر و نگهداری و هواگیری سالیانه دارد و عمر لوله های مخصوص pex که عمده سیستم گرمایش از کف را تشکیل می دهند بالای ۵۰سال است .
نصب سیستم
به جای استفاده از پوشش سیمانی معمولی در کف از بتن ریزی با دانه بندی ریز که به آرامی انجام می گیرد ، استفاده می شود تا به لوله ها آسیبی نرسد . تراز کردن سطح هم با لیزر یا روش دستی انجام می شود تا حبس هوا در گردش آب اخلال نکند .
پس از اتمام بتن ریزی سیستم کنترل کننده مرکزی جهت کنترل  دما و رطوبت بایستی نصب شود . بر خلاف هیترهای هوای گرم در سیتم گرمایش کفی نیاز به یک زمان اولیه برای افزایش درجه حرارت کف داریم تا آب موجود در سیستم و کف سالن گرم شود .درجه حرارت کف بایستی حدود ۳۱ درجه سانتیگراد در مکان نگهداری جوجه ها باشد وهر روز ۳/۰ سانتی گراد از این دما کم کرد تا با توجه به استاندارهای زیستی نژاد مورد پرورش به دمای مطلوب رسید . با عایق کاری مناسب سالن بعد از خاموش کردن دیگ آبگرم هم مدتی گرمای مناسب را در کف خواهیم داشت.
برای اینکه بتوان با کاهش شدید و ناگهانی دما بخصوص در فصول بسیار سرد سال و در ساعات اولیه بامداد مقابله کرد باید از یک دستگاه جت هیتر به صورت کمکی استفاده نمود که فرمان استارت و استپ آن هم از طریق کنترلر مرکزی و سنسور دمای مربوطه انجام خواهد شد.
 
 
با ادغام این دو سیستم گرمایشی به نتایج زیر در طول دوره پرورش خواهیم رسید:
۱- با بوجود آوردن شرایط بهینه نگهداری جوجه ها به تغییرات چشمگیری در زمینه رشد و بهبود وزن گیری خواهیم رسید .
۲-با توجه به ذخیره حرارتی مناسب آب در لوله ها و تو زیع همگن حرارت مصرف سوخت کاهش چشمگیری خواهد داشت وبا توجه به صدور فرمان استارت  فن ها از کنترلر مرکزی از تهویه اضافی جلوگیری شده و مصرف برق نیز کاهش می یابد .
۳-تنظیم حرارت سالن بسیار راحت تر شده است و فاقد نوسانات و شوک حرارتی است و در صورت قطع برق به دلیل ذخیره حرارتی بالای آب در گردش سالن برای ساعتها گرم می باشد .
۴-مناطق مرطوب در معرض حرارت قرار می گیرند و فر،یند تبخیر در آن مکان انجام خواهد شد که باعث گردش هوای گرم اکسیژن دار می شود .
۵-در روش فوق خشک ترین بستر را خواهیم داشن که خود موجب جلوگیری از بیماریها ست .
سیستم گرمایش کفی برای یک سالن ۶۰*۱۲ متر با ظرفیت ۱۰۰۰۰ قطعه مرغ گوشتی
در سیستم گرمایش کفی مهمترین نکته توزیع سیستم لوله کشی به نحوی است که کمترین اختلاف دمایی بین مسیرهای مختلف رفت و برگشت آب را داشته باشیم.
لوله های  اصلی را از  قطر ۵۰ میلیمتر پنج لایه PEX-AL-PEX  و انشعابات میانی را از قطر ۱۵ میلیمتر از همین جنس در نظر می گیریم. با احتساب فاصله ۱۵ سانتیمتری بین ردیف لوله های مجاور مجموعا حدود ۵۰۰۰ متر لوله قطر mm16 و ۱۲۰ متر لوله قطر mm 50 خواهیم داشت.
آب گرم مورد نیاز توسط یگ دیگ فولادی به ظرفیت ۳۰۰۰۰۰ کیلو کالری در ساعت تامین خواهد شد و منبع انبساط همراه با فلوتر جهت دسترسی دائم به آب گرم در نظر گرفته می شود.

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیست

مدلسازی اطلاعات ساختمان

طراح و نظارت پروژه های تاسیسات مکانیکی به صورت BIM توسعه دهنده نرم افزار های آموزشی تاسیسات مکانیکی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

توضیحاتی درباره شغل لوله کشی

در طول زمان های سخت، می توان دشوار دانست که چه شغلی باید به کار گرفته شود، به ویژه هنگامی …