اول از همه، HVAC مخفف گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع است. این سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان های مسکونی و تجاری را تامین می کند. شما می توانید سیستم های HVAC را در هر جایی از خانه های تک خانواده گرفته تا زیردریایی ها بیابید، جایی که آنها وسایلی را برای آسایش محیطی فراهم می کنند.

سیستم HVAC چیست و چگونه کار می کند
سیستم HVAC چیست و چگونه کار می کند

این سیستم‌ها که در ساخت‌وسازهای جدید محبوب‌تر می‌شوند، از هوای تازه بیرون استفاده می‌کنند تا کیفیت بالای هوای داخل خانه را فراهم کنند. V در HVAC یا تهویه، فرآیند جایگزینی یا تبادل هوا در یک فضا است. این امر کیفیت بهتری از هوای داخل خانه را فراهم می کند و شامل حذف رطوبت، دود، بو، گرما، گرد و غبار، باکتری های موجود در هوا، دی اکسید کربن و سایر گازها و همچنین کنترل دما و تکمیل اکسیژن می شود. سیستم HVAC چگونه کار می کند سه عملکرد اصلی یک سیستم تهویه مطبوع با یکدیگر مرتبط هستند، به ویژه زمانی که کیفیت هوای داخلی و راحتی حرارتی قابل قبولی را فراهم می کند. سیستم گرمایش و تهویه مطبوع شما اغلب یکی از پیچیده‌ترین و گسترده‌ترین سیستم‌های خانه شما است، اما وقتی از کار افتاد، به‌زودی متوجه خواهید شد! سیستم تهویه مطبوع شما 9 قسمت دارد که باید با برگشت هوا، فیلتر، خروجی های اگزوز، کانال ها، عناصر الکتریکی، یونیت خارجی، کمپرسور، کویل ها و دمنده آشنا باشید.

آنچه در یک سیستم HVAC گنجانده شده است

از آنجایی که اکنون می دانیم که HVAC مخفف گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع است، می دانیم که این سه بخش اصلی در کل سیستم هستند.

عنصر گرمایش معمولاً به یک کوره یا دیگ اشاره دارد. اگر با سیستم هوای اجباری کار می کنید، شامل یک سیستم لوله برای سیال حامل گرما یا کار مجرای است.

عنصر تهویه یا طبیعی یا اجباری است و هنگامی که اجباری می شود اغلب برای اهداف تمیز کردن هوا نیز استفاده نمی شود.

همانطور که بسیاری از ما می دانیم سومین و آخرین عنصر یک سیستم HVAC تهویه مطبوع است که دقیقا برعکس گرمایش است. تمرکز اصلی آن حذف گرمای موجود از فضای داخلی خانه است.
تفاوت تهویه مطبوع و تهویه مطبوع چیست؟

با کمال تعجب، ما این سوال را زیاد دریافت می کنیم. بنابراین، شما می‌پرسید که دقیقاً تفاوت بین HVAC و تهویه مطبوع چیست؟ تهویه مطبوع در واقع آخرین بخش از آنچه که HVAC مخفف آن است، است، اما آنها اغلب به جای یکدیگر برای اشاره به هر نوع دستگاه گرمایش یا سرمایش در خانه استفاده می شوند. در مورد تهویه مطبوع به عنوان اصطلاح کلی و تهویه مطبوع به عنوان یک تکه از پازل فکر کنید.

کدام برند HVAC بهترین است؟

در دنیای تهویه مطبوع تعداد کمی از افراد پیشرو وجود دارد، اما در اینجا در Brennan Heating & Air Conditioning ما فقط لنوکس را نصب می کنیم و این به چند دلیل است. اول از همه، لنوکس بیش از یک قرن است که یک محصول با کیفیت تولید می کند. در مرحله بعد، لنوکس به دلیل معتبر بودن و ارائه محصولات بسیار کارآمد شناخته شده است. در نهایت، لنوکس به همه مشتریان خود اطلاعاتی را که برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری بعدی برای بهبود خانه نیاز دارند، ارائه می دهد.
یک سیستم HVAC چند سال عمر می کند؟

اکنون که دقیقاً متوجه شدید که یک سیستم تهویه مطبوع از چه چیزی تشکیل شده است، احتمالاً به این فکر می کنید که یک سیستم جدید چقدر برای شما دوام خواهد داشت. این واقعاً به تجهیزات بستگی دارد تا بدانیم سیستم چقدر دوام خواهد آورد. اما، اگر با تعمیر و نگهداری سالانه توصیه شده خود پیش بروید، تجهیزات شما سال ها و سال های آینده برای شما دوام خواهند آورد. آیا به دنبال تعویض سیستم HVAC موجود خود هستید؟ یا شاید به دنبال این هستید که به طور کلی یکی را اضافه کنید؟ با متخصصان گرمایش و تهویه مطبوع محلی خود در گرمایش و تهویه مطبوع برنان تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید