در یک کار که ماهرانه و متنوع است، شما تصور می کنید که رقابت زیادی وجود دارد، اما لوله کش های آموزش دیده در حال کمبود هستند. موسسه لوله کشی اخیرا پیش بینی کرده است که ۲۹،۰۰۰ لوله کش باید در بریتانیا برای پاسخگویی به تقاضا استخدام شوند.

لوله کشی عمدتا عملی است، شامل تعمیر، نصب و نگهداری زهکشی، سیستم های تامین آب و حرارت. برای انجام این کار لوله کشی باید با آب و مقررات ساختمان، قوانین بریتانیا و اروپایی و بهداشت و سلامت و ایمنی مواجه شود. مهارت های افراد خوب نیز حیاتی هستند: همانطور که در بسیاری از معاملات، یک پایه مشتری از طریق دهان رشد می کند.

کارآموزی به طور سنتی تنها راهی برای یادگیری تجارت بود، اما اکنون این طرح های چهار ساله که ترکیبی از تدریس با آموزش در محل کار را نادرست می دانند. در عوض یک سطح ۳ NVQ در سیستم لوله کشی انتظار می رود و تجربه کار با لوله کش قابل اعتماد محسوب می شود.

درآمد

پس از آموزش چهار ساله، یک لوله کش واجد شرایط از ۲۰،۰۰۰ پوند در یک شرکت متوسط ​​شروع خواهد شد. این دستمزد با تجربه، ساعات کار و نوع لوله کشی انجام می شود، با درآمد متوسط ​​حدود ۳۰،۰۰۰ پوند افزایش می یابد.

لوله کش های خود کار می کنند بیشترین بهره را می گیرند. آنها می توانند تا ۹۰ پوند در ساعت شارژ شوند و بنابراین می توانند به طور بالقوه هر هفته ۱۰۰۰ پوند خرج کنند. این به وضوح بستگی به تقاضا و ساعت دارد، اما با کمبود فعلی مهارت انتظار می رود که فقط افزایش یابد، یک معامله گر می تواند تقریبا قیمت ها را دیکته کند.

برخی از لوله کش های شهر سالانه به ۵۰ هزار پوند می رسند و این کار را یکی از بهترین معاملات پرداخت می کنند.

مزایای

کار در سراسر هیئت مدیره متنوع است. برای لوله کش های خانگی، اکثر مشاغل در خانه های مختلف با افراد مختلف خواهد بود. لوله کش اغلب به عنوان یک شوالیه در زره درخشان به نظر می رسد به کسی که خانه اش سیل است، و می تواند رضایت بخش باشد تا چیزی را به جامعه برگرداند.

به عنوان لوله کشی عملی است، کمی، در صورت وجود، وقت صرف نشسته در یک میز است که به نام کار بر روی صفحه نمایش کامپیوتر نشسته است. هر کار متفاوت است و با نوآوری های جدید که اغلب در بازار ظاهر می شود، صنعت به طور مداوم تغییر می کند.

با کمبود مهارت فعلی، نگرانی های کمی در مورد جریان مداوم مشاغل وجود دارد، به طوری که لوله کش های خود کار می توانند ساعت ها و حجم کاری خود را دیکته کنند.

معایب

اگر کار بدی انجام شود، می توانید شکایت کنید برخی از مشتریان اصرار دارند برداشت درصد از قبض لایحه توافق شده اگر آنها احساس می کنند که در پایان کار بیش از حد است.

در زمستان شرایط کار خوب نیست. ممکن است لوله کش ها در دماهای یخ زده کار کنند. لوله کش های خانگی اغلب با افرادی که در معرض استرس هستند، به دلیل اینکه خانه آنها سیلاب شده است یا اگر فکر می کنند که آنها در حال زدن هستند. آنها باید با این چهره به چهره برخورد کنند، که به طور روزانه دقیقا یک فضای کاری شاد را ایجاد نمی کند.

آینده

تعداد کمتری از افراد وارد لوله کشی می شوند، بنابراین با نیروی انسانی سالخوردگی و افزایش تقاضای مشتری برای خدمات تجارت، کمبود مهارت ها به وجود می آید.

شرکت هایی مانند گاز بریتانیا یک فشار برای کارکنان جدید را راه اندازی کرده اند. در ماه سپتامبر شورای کارفرمای انگلستان لوله های توزیع شده را به حدود ۵۰۰ مدرسه ابتدایی برای پیتر پلورتر انتشار داد – معادل باب ساز برای توسعه این صنعت.

اما صنعت باید راه را برای هدف قرار دادن متقاضیان مدرسه پیدا کند، که اکثر آنها در حال حاضر صرف نظر از ساختن لوله کشی به عنوان یک مسیر حرفه ای نیستند.

دیدگاه من: کوین ولمن

کوین ولمان، مدیر عامل موسسه لوله کشی، می گوید: “من هشت سال را به عنوان یک لوله کش کار کردم.” “این یک تجارت بود که من واقعا می خواستم واردش بشوم، بنابراین در ۱۶ سالگی شروع کردم و در یک کارآموزی چهار ساله با یک شرکت محترم محترم کار کردم. با پشتوانه این شرکت، هر هفته یک روز به کالج رفتم.

بعدها کوین بعدها خودسرانه کار می کرد، پیش از اینکه بخشی از وقتش را بخواند و سپس به موسسه لوله کشی پیوست.

‘لوله کشی یک تجارت پیچیده برای یادگیری است. یک نظریه و یک طرف عملی به آن وجود دارد. شما باید در مورد آب و مقررات ساختمان و همچنین استانداردهای بریتانیا و اروپا بدانید. آینده صنعت فوق العاده است و مردم فرصتی برای تأثیر در توسعه آن دارند. “

 

منبع خبر : https://www.theguardian.com/money/2002/nov/03/wageslaves.careers