خانه اخبار مسابقه انتخاب سیستم تهویه مطبوع ۲۰۱۹

مسابقه انتخاب سیستم تهویه مطبوع ۲۰۱۹

این رقابت برای دانش آموزان در مدارس به پایان رساندن یک برنامه‌درسی اختصاصی و یا ایجاد برنامه آموزشی سیستم‌های محیطی است. این پروژه دانشجویان را تشویق می‌کند تا یک پایه سیستم تهویه مناسب برای مقایسه و انتخاب سیستم تهویه مطبوع (ها) و نیز ترکیب فرآیند پایداری توسط ASHRAE با ادغام استاندارد ASHRAE استاندارد ۱۸۹.۱ برای طراحی ساختمان‌های سبز عملکرد بالا استفاده کنند.

 

مسابقه انتخاب سیستم تهویه مطبوع ۲۰۱۹
مسابقه انتخاب سیستم تهویه مطبوع ۲۰۱۹

مسابقه انتخاب سیستم تهویه مطبوع ۲۰۱۹

مقوله انتخاب سیستم‌های HVAC باید به عنوان یک نسخه پیشرفته از طراحی HVAC در نظر گرفته شوند. این برای دانش آموزان در یک برنامه آموزشی بدون دوره آموزشی مناسب است. برای مقایسه و انتخاب یک سیستم مکانیکی که کم‌ترین هزینه چرخه عمر را ارایه می‌دهد، تیم طراحی دانشجویی باید برای مقایسه و انتخاب یک سیستم مکانیکی که کم‌ترین هزینه چرخه عمر را در اختیار داشته باشد، نیاز است.

همانند طراحی سیستم تهویه مطبوع، هر تیم برای تعیین ظرفیت‌های مورد نیاز سیستم‌های تهویه مطبوع و گرمایش و گرمایش، سیستم توزیع هوا و تجهیزات، و سیستم‌های لوله‌کشی بخار / بخار که توسط تیم تعیین می‌شود، لازم است که برای تعیین ظرفیت لازم برای سیستم‌های تهویه مطبوع و گرمایش، به هر تیم نیاز است.

برای طراحی فرض‌های طراحی برای هر دو مقوله انتخاب سیستم و طراحی محاسبات، به طراحی سیستم تهویه مطبوع مراجعه کنید.

هر تیم دانشجویی باید یک آنالیز انجام دهد که شامل حداقل این عناصر باشد:

۳ (۳) سیستم‌های تهویه مطبوع متفاوت باید مقایسه شوند و تیم‌ها باید نشان دهند که چگونه نیازهای مالک را با نمایش چند مثال نشان می‌دهند.

تیم‌ها باید نشان دهند که معیارهای ارزیابی را درک کرده و توضیح می‌دهند که چگونه این سه سیستم متفاوت را رتبه‌بندی می‌کنند.

پس از آن تیم ۱۵ دقیقه وقت خواهد داشت تا مالک این طراحی را بفروشد که چرا طراحی آن‌ها برای برآورده کردن نیازهای او انتخاب شده‌است.

تیم‌های دانشجویی باید نشان دهند که چگونه ساختمان با توضیح و نمایش مثال‌های متعدد مربوط به ASHRAE استاندارد ۹۰.۱، ۵۵، و یا هر استاندارد دیگری که مورد استفاده قرار می‌گیرد، مطابقت دارد.

به یاد داشته باشید که تمامی بحث‌هایی مانند هزینه چرخه عمر، تاثیر محیط یا هر بخش فرعی دیگری که در معیارهای داوری ذکر شد باید برای هر سه سیستم انجام شود و باید مثال‌های متعددی را در بر داشته باشد.

تیم‌های دانشجویی ASHRAE باید ساختمان بوداپست، مجارستان را پیدا کنند. ساختمان را به یک محل دیگر تغییر ندهید. تیم‌هایی که ساختمان را به مکان دیگری منتقل می‌کنند رد صلاحیت می‌شوند.

فرض کنید که پاکت ساختمان با توصیه‌های استاندارد ASHRAE ۱۸۹.۱. مطابقت داشته باشد تمام بار داخلی همانطور که در این OPR توضیح داده شد. فرض کنید که ساختمان مطابق با طرح کلی ارایه‌شده توسط مالک است. ما پیشنهاد می‌کنیم که تیم طراحی دانشجویی با یک مهندس مشاور محلی به عنوان مربی در این پروژه هم‌کاری کند. رئیس بخش فعالیت‌های دانشجویی شما در این تلاش با ارائه مربیان مایل از رده‌های خود در جامعه مشاوره به شما کمک خواهد کرد تا به درخواست شما به شما کمک کند. اگر برای پیدا کردن محل کار فصل محلی تان به کمک نیاز دارید، لطفاً با کتی تامسون (دستیار مدیر فعالیت‌های دانشجویی) در KThomson@ashrae.org تماس بگیرید.

شرایط انتخاب سیستم تهویه مطبوع

ارایه برای مقوله انتخاب سیستم تهویه مطبوع به ۱۵ دقیقه کمک بصری (پاور پوینت، یوتیوب و غیره) همراه با یک گزارش فنی با حداکثر ۳۰ صفحه، با استفاده از فونت Arial point یا تایمز نیو رومن که در فرمت PDF ارائه شد محدود می‌شود.

موضوعات زیر باید پوشش داده شوند:

خلاصه اجرایی

شرح سیستم‌های به حساب می‌آید

تحلیل هزینه چرخه زندگی سه سیستم مکانیکی

معیارهای ارزیابی برای انتخاب سیستم پیشنهاد شده تان استفاده می‌شود

Schematics هر سیستم

تحلیل پایداری پروژه

نتیجه‌گیری و توصیه‌ها

 

منبع:https://www.ashrae.org/communities/student-zone/competitions/2019-hvac-system-selection

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیست

مدلسازی اطلاعات ساختمان

طراح و نظارت پروژه های تاسیسات مکانیکی به صورت BIM توسعه دهنده نرم افزار های آموزشی تاسیسات مکانیکی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

کریر هم کاهش فروش را تجربه کرد

شرکت کریر در گزارش خود، آمار فروش سه ماهه نخست سال را ۳٫۹ میلیارد دلار اعلام کرد که این رق…