کنفرانس بین المللی گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع، یکی از مهمترین رویدادهای علمی-صنعتی ایران و کشورهای همجوار در خصوص تبادل دستاوردها و تجربیات در زمینه تاسیسات ساختمانی است که خرداد ماه هر سال در تهران برگزار می گردد.
پس از برگزاری پنج دوره موفق، دبیرخانه این کنفرانس درنظر دارد رویداد ششم را علاوه بر بهره گیری از ظرفیتهای داخلی، با مشارکت و همکاری برخی سازمانهای و تشکلهای بین المللی برگزار نماید که دوره های پیشین کنفرانس بین المللی گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع، زمینه ساز ارتباط و همکاری با این آژانسها بوده است. 

این کنفرانس، فرصت مناسبی برای آشنایی با دیدگاههای کارشناسان، ارائه دستاوردهای جدید پژوهشگران و بهره گیری از تجربیات پیش کسوتان خواهد بود. ششمین کنفرانس بین المللی گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع سعی دارد تا ضمن فراهم آوردن بستر و فضایی مناسب برای تضارب آرا و انتقال آخرین دستاوردهای تحقیقات و تحولات صنعت تهویه مطبوع، گامی موثر در جهت ارتقا و اعتلای جایگاه علمی و صنعتی کشورمان در سطح بین المللی بردارد.
برگزارکنندگان این کنفرانس، شامل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جامعه الکترونیکی مهندسان مکانیک ایران، مفتخرند از کلیه اساتید، پژوهشگران، متخصصان و کارشناسان حوزه صنعت تاسیسات ساختمانی برای مشارکت فعال در ابعاد مختلف کنفرانس بالاخص ارائه تجربیات و دستاوردهای صنعتی دعوت به همکاری نمایند.

مقالات: 
مقالات در زمینه ها و شاخه های متنوع علمی-پژوهشی و صنعتی با محورهای ذیل دریافت خواهند شد. با توجه به کاربردی بودن موضوع کنفرانس، مقالات صنعتی در اولویت برنامه کنفرانس قرار دارند.
مقالات ارسال شده باید حاصل کارهای پژوهشی اصیل و یا نتایج دستاوردهای صنعتی نوآورانه در صنعت تهویه مطبوع باشند. دبیرخانه کنفرانس از طرح سایر موضوعات و مطالب مرتبط با عنوان کنفرانس استقبال می نماید.
۱- روش های نوین طراحی سیستم های گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع
۲- مقررات ملی ساختمان و استانداردهای ملی مرتبط با گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع
۳- گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع صنعتی
۴- فناوری های نوین در سیستم های گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع
۵- سیتمهای تهویه مطبوع و تبرید سازگار با محیط زیست
۶- شرایط آسایش و کیفیت هوا در فضاهای بسته
۷- بهینه سازی مصرف انرژی
۸- ساختمان های با مصرف انرژی پایین و صفر
۹- کاربرد انرژی های تجدیدپذیر در تجهیزات گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع
۱۰- تجربیات حرفه ای و صنعتی

کارگاههای آموزشی
با توجه به استقبال گسترده از برگزاری کارگاههای آموزشی کنفرانسهای پیشین و به منظور افزایش سطح بهره وری این نشستها، کارگاههای آموزشی در راستای محورهای کنفرانس ارائه خواهند شد. بدینوسیله از کلیه پژوهشگران دانشگاهی و کارشناسان صنعتی جهت ارائه دستاوردها و یافته های تجربی خود در این نشستها دعوت به همکاری می نماید.

میزگردهای تخصصی
این میزگردها با حضور کارشناسان و صاحبنظران از دانشگاهها، صنایع، انجمنهای صنفی و علمی و سازمانهای دولتی ذیربط به منظور بحث و تبادل نظر در موضوعات راهبردی مرتبط با موضوع کنفرانس برگزار خواهند شد.

تجلیل از برگزیدگان 
دبیرخانه کنفرانس در مراسم پایانی خود از برگزیدگان صنعت تهویه مطبوع کشور تقدیر و تجلیل خواهد نمود. پیشکسوت صنعت تاسیسات کشور، دانشجویان برتر، صنایع پیشرو و … از
جمله موضوعات مراسم تقدیر و تجلیل خواهند بود.

اطلاعات مهم
۱٫ تاریخ های کلیدی:
• مهلت دریافت متن کامل مقالات: ۱۳۹۳٫۱۰٫۳۰
• اعلام نتایج داوری: ۱۳۹۳٫۱۱٫۳۰
• مهلت ارسال مقالات نهایی: ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۵
• اعلام آمادگی برای ارائه کارگاه آموزشی: ۱۳۹۳٫۱۰٫۳۰

۲٫ زبان رسمی کنفرانس فارسی و انگلیسی می باشد.
۳٫ ارائه مقالات به زبانی خواهد بود که مقاله بدان نگارش یافته است.
۴٫ ساختار تدوین مقاله کامل مطابق ساختار ارائه شده در وب سایت کنفرانس می باشد.
۵٫ چاپ خلاصه مقاله و مقالات کامل در لوح فشرده کنفرانس منوط به ثبت نام حداقل یکی از نویسندگان و ارائه مقاله توسط وی می باشد.
۶٫ هر نویسنده با یک بار ثبت نام قادر به ارائه یک عنوان مقاله می باشد.

دبیر علمی کنفرانس: دکتر عباس عباسی (استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر)

دیدگاهتان را بنویسید