کولرهای گازی مدل پرتابل ( قابل حمل ) در چند ظرفیت پائین عمدتا” تولید شده و مجهز به ریموت کنترل بوده و مدلهای گرمایش دار آن عمدتا”برای تولید گرما از هیتربرقی استفاده کرده، این مدل کولر

کولر گازی پرتابل چیست؟

کولر گازی پرتابل چیست؟

پرتابل یکی از انواع کولرهای گازی است که دارای قابلیت حمل است و نیاز به نصب و راه اندازی ندارد. نام دیگر آن کولر گازی متحرک است که دارای چرخش می باشد و از نظر ارتفاع  ۲تا ۳ متر قابل تغییر است. کمپرسور که قلب این دستگاه است در کولر گازی پرتابل داخل خود دستگاه می باشد و نیاز به کمپرسور جدا ندارد. در این نوع کولر دو موتور وجود دارد یکی جریان هوا خنک را از قسمت بالایی وارد محیط میکند و دیگری جریان هوای گرم تولید شده از کمپرسور را از پایین و پشت دستگاه خارج می کند.پس به همین علت در جایی که کولر گازی پرتابل قرار دارد نیاز به یک دریچه برای خروج باد داغ کمپرسور داریم.

این کولر گازی  در مقایسه با سایر انواع کولر گازی ها دارای عملکرد و کارایی بهتری می باشد که می توان از این نوع کولر گازی در محیط های کوچک و موقتی که بصورت سوِییت  واتاق خواب یا مکان های اداری و مغازه های کوچک زیر سی متر مربع هستند بهره برد. صدای کولر در واحد دسی بل در کاتالوگ محصولات آورده می شود برای انتخاب دستگاه بهتر, هر چه این دسی بل دستگاه کمتر باشد میزان صدای کمتری ایجاد می کند و از نظر مصرف کننده خوشایند تر است.

مزایای کولر گازی پرتابل

مهمترین مزیت این کولر سهولت در  انتقال و جابجای آن میباشد. همچنین میتواند در محل های مختلفی قرار گیرد مثلا در پاساژها، در منازل و برجهای بسیار بزرگ. این کولر متحرک قابل نصب در بخشهای مختلف اعم از پنجره,سقف,دیوارها می باشد. مزیت دیگر این نوع کولر گازی در نصب آن است. شما دیگر نیازی به نصاب ندارید و به راحتی با اتصال دستگاه به پریز برق معمولی و ایجاد محلی برای وصل لوله قابل انعطاف دستگاه به بیرون از محیط برای تخلیه باد داغ ایجاد شده کمپرسور، دستگاه کولر گازی پرتابل شما آماده استفاده می باشد. ولی در انواع دیگر آن جدا از هزینه تقریبا بالای آن نیاز به جانمایی برای محل کمپرسور،سیمکشی و دیگر تجهیزات مجزا می باشد که هرکدام هزینه های مربوط به خود را دارد. صرفه جویی در هزینه های جانبی می تواند به شما در انتخاب کولرگازی بهتر بسیار کمک کند.

از دیگر مزایای این نوع کوار گازی  مجهز بودن به کنترل از راه دور , نمایشگر ال سی دی , فیلتر قابل شستشو , قابلیت تنظیم دور فن و جهت پرتاب باد می باشد.

معایب کولر گازی پرتابل

یکی از معایب این نوع کولر عدم پشتیبانی از متراژهای بیشتر از ۳۰ متر برای سرمایش و گرمایش می باشد.و همچنین از معایب دیگردر این نوع کولر ها این است که با توجه به اینکه کمپرسور همراه دستگاه می باشد و جدا از دستگاه نصب نمی گردد صدای کمپرسور نیز شنیده خواهد شد اما برای رفع این مشکل شرکت های تولید کننده کولر گازی قابل حمل  با ایجاد عایق مناسب و تکنولوژی به روز، صدای تولیدی این دستگاه را به حداقل و حدود ۴۴ دسی بل رسانند.

.

کولرهای گازی جدید پرتابل بدون نیاز به نصب با قابلیت حمل آسان و ظاهری بسیار شیک و زیبا, مناسب برای فضاهای کوچک طراحی گردیده است. مدلهای کولر گازی پرتابل همچنین دارای عملکرد فوق العاده کم صدا , مجهز به کنترل از راه دور , نمایشگر ال سی دی , فیلتر قابل شستشو , قابلیت تنظیم دور فن و جهت پرتاب باد میباشد. این کولرهای گازی در دو ظرفیت ۱۲۰۰۰ و ۱۵۰۰۰ عرضه میشوند و مبرد یا گاز دستگاه از نوع مبرد۴۱۰ جدید می باشد که راندمان بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید