گزارش وزارت نیرو به ASHRAE بهره وری انرژی
استاندارد ۹۰٫۱-۲،۰۱۶ ایجاد یک کد انرژی مدل برای استانداردهای حفاظت از انرژی برای ساختمان های مسکونی و تجاری.

گزارش وزارت نیرو به ASHRAE  بهره وری انرژی
گزارش وزارت نیرو به ASHRAE بهره وری انرژی

در ۲۵ ژوئیه، وزارت انرژی ایالات متحده، تجزیه و تحلیل اولیه خود را از استاندارد ۹۰٫۱-۲۰۱۶ منتشر کرد که یک کد انرژی مدل برای استانداردهای حفاظت از انرژی برای ساختمان های مسکونی و تجاری ایجاد می کند؛ این برنامه توسط برنامه DOE انرژی ساختمان ها اداره می شود. این استاندارد توسط سه انجمن عضو انجمن مهندسی تجاری خصوصی توسعه و به طور مرتب به روز شده است: ANSI – موسسه استاندارد ملی آمریکا؛ AHSRAE – انجمن مهندسین گرمایش، تهویه مطبوع و تهویه مطبوع آمریکا و IES – انجمن مهندسی روشنایی، یک سازمان توسعه استانداردهای ANSI.

نتیجه گیری اولیه DOE: “نسخه ۲۰۱۶ ANSI / ASHRAE / IES استاندارد ۹۰٫۱ باعث بهبود کارایی انرژی در ساختمان های مربوط به کد در مقایسه با نسخه ۲۰۱۳ استاندارد ۹۰٫۱ خواهد شد.” از ۱۲۱ تغییر کد پیشنهاد شده (به نام “افزودنی ها”)، DOE به این نتیجه رسیدند که ۴۶ افزودنی مصرف انرژی را کاهش می دهد، پنج مصرف انرژی را افزایش می دهد و ۷۰ تاثیری ندارد، به عنوان تغییرات اداری و روشن می شود.

نمونه هایی از “افزودنی ها” عبارتند از: نشت هوا در داخل درب های فلزی، fenestration، orientation ساختمان و کنترل اتاق مهمان هتل. با توجه به مدل سازی DOE، ساختمان های تجاری که اجرای الزامات استاندارد ۹۰٫۱-۲۰۱۶ را اجرا می کنند، صرفه جویی های ملی را در حدود (در مقایسه با استاندارد ۹۰٫۱-۲۰۱۳) نشان می دهد:

صرفه جویی در مصرف انرژی ۸٫۲ درصدی؛
۷٫۹ درصد صرفه جویی در انرژی منبع و؛
۶٫۷ درصد صرفه جویی در انرژی سایت.

۹۰٫۱ یک برنامه پویا است – تحت “تعمیر و نگهداری مداوم”، به نقل از DOE. هر سه سال یکبار بررسی می شود. اگر ANSI / ASHRAE / IES تغییرات را پیشنهاد کند، وزارت انرژی آمریکا در طول یک سال، با قانون حفاظت و تولید انرژی، برای بررسی این تغییرات و تعیین اینکه آیا اصلاحات در واقع، باعث افزایش بهره وری انرژی در ساختمان های مسکونی و تجاری خواهد شد، مورد نیاز است. به طریقی، وزارت امورخارجه امریکا به عنوان نماینده عمومی عمل می کند و برای تأیید ایده ها و پیشنهادات سازمان های تجاری خصوصی است. نسخه ۲۰۱۶ در اکتبر گذشته منتشر شد، از این رو این جدیدترین بررسی DOE را آغاز کرد.

هنگامی که ارزیابی اولیه DOE نهایی شده است (احتمالا در ماه اکتبر)، این نتیجه گیری (فرض بر آن مثبت است) نیاز به اقدام دارد؛ این یک بررسی علمی نیست بعدا، دولت ها مجبورند کدهای ساختمان تجاری و مسکونی خود را بررسی کنند. در عرض دو سال، این کدهای تجاری دولتی باید به روز شود، که منعکس کننده استانداردهای جدید ۹۰٫۱ می باشد. کدهای مسکونی لازم نیست به طور مشابه به روز شوند، اما مقامات دولتی هنوز باید به DOE توضیح دهند چرا به روز رسانی لازم نیست. علاوه بر این، EPCA نیاز به DOE برای ایجاد استانداردهای بهره وری انرژی برای ساختمان های جدید فدرال دارد و این استانداردها باید آخرین نسخه کد مدل را ارایه دهند.

جرمی ویلیامز متخصص برنامه های انرژی انرژی DOE است. ویلیامز گفت که استانداردها برای “هر کسی که در طراحی و ساخت ساختمان های تجاری مشارکت دارند” اهمیت دارد. او گفت تغییرات سال ۲۰۱۶ “واقعا نشان دهنده آنچه اتفاق می افتد در بازار است. آنها حداقل سطوح بهره وری انرژی هستند. به طور کلی، کمیته (۹۰٫۱) به توافقی دست یافت و می گوید: “ما آماده ایم برای این که استاندارد مراقبت ما باشد.”

اطلاعیه فدرال فدرال ژوئیه یک دوره نظرسنجی عمومی را آغاز کرد که در تاریخ ۸ سپتامبر بسته شد. انتظار می رود واکنش گسترده ای به مجموعه ای از استانداردها که بر کل اقتصاد ملی، دولت ها و شهرداری ها و بخش های بحرانی انرژی، صنایع و مهندسی تأثیر گذارند، انتظار داشته باشند. با این وجود، این مورد نیست، حداقل به این دلیل که این روند تکامل یافته است. در طی فرایند تجدید نظر، هدف، یک سند اجماع است، که برنامه های کارآیی بلندمدت را در مسیر نگه می دارد، اما این کار را به طور پیوسته بدون اختلال مشخص می کند. این رویکرد به نظر می رسد کار کرده است توسط روز کار، DOE تنها از دو نظر، از شورای شیمی شیمی آمریکا پشتیبانی کرده است.

برخی از مهمترین افزودنیهای ۲۰۱۶ عبارتند از:
گزارش وزارت نیرو به ASHRAE بهره وری انرژی
تغییرات فنی بر ساختمان پاکت، سیستم مکانیکی و روشنایی؛
مناطق آب و هوایی جدید (استاندارد ASHRAE 169)، بیش از ۴۰۰ محله را بر اساس داده های آب و هوایی به روز رسانی مجدد اختصاص داده است.
تغییرات در تأیید پاکت نامه و احکام سختگیرانه تر برای ساخت سقف و دیوارهای فلزی، جلو پنجره و درب های مات؛
الزامات نظارت بر گیاهان آب سرد بزرگ برقی؛ و
الزامات تجهیزات جایگزینی، به عنوان مثال، اضافه کردن economizers یا کنترل سرعت فن، قبلا فقط برای تاسیسات جدید اعمال می شود.

یکی از تغییراتی که مستلزم اشاره جداگانه است، یک مسیر انطباق جدید است که به عنوان روش رتبه بندی عملکرد شناخته شده است، که در ضمیمه G ذکر شده است، بخش ای که قبلا فقط برای «کارکرد فراتر از کد» استفاده می شد. در حال حاضر پیشنهاد این است که پیوست G به عنوان یک مسیر منحصر به فرد برای نشان دادن حداقل حداقل تطابق کد و عملکرد بالا از کد است. پایه پیوست G در یک سطح عملکرد خاص باقی خواهد ماند، انتظار نمی رود که با نسخه های بعدی استاندارد تغییر کند. این تغییرات اجازه می دهد ساختمان هر دوره را با استفاده از یک روش رتبه بندی کند.

بررسی ۲۰۱۹ آغاز شده است. البته مهم است که توجه داشته باشیم که این دور جدید در یک زمینه پویا و قانونی سیاسی آغاز می شود که به طور چشمگیری در سال ۲۰۱۷ تغییر می کند. دولت فعلی به دنبال بازنگری بالا از پایین برنامه های قانونی فدرال با ارزیابی های انرژی بالا در لیست فرایند تنظیم استانداردها تقریبا مستقل بوده و می تواند به شیوه ای بزرگ تاثیر گذارد. در ارتباط باشید

تام یوینگ یک نویسنده آزاد است که متخصص در امور انرژی و محیط زیست است.

دیدگاهتان را بنویسید