خانه تاسیسات تاسیسات بهداشتی آشنایی با نرم افزار حرفه ای طراحی تاسیسات Pipe Flow Expert

آشنایی با نرم افزار حرفه ای طراحی تاسیسات Pipe Flow Expert

یکی از مشکلات بسیاری از علاقمندان فیزیک سیالات و مهندسین مکانیک یافتن نرم افزارهای مناسب جهت حل مسائلی میباشد که در عمل با آن مواجه میشوند . گر چه در غالب کتب مهندسی در این باب روشهای مهندسی دقیقی جهت حل مسائل نام برده مطرح گردیده است ولی چنانکه عزیزان درگیر با پروژه های عملی یقینا مشاهده کرده اند پاسخ تئوریک نتیجه گردیده از محاسبات ، در برخی موارد با عمل متفاوت میباشد و فلسفه دانش شبیه سازی نیز بر این پایه استوار میباشد . متاسفانه کاربرد روش آزمون و خطا نیز در بسیاری از موارد بسیار پر هزینه و وقتگیر میباشد و در چنین مواقعی شبیه سازی کامپیوتری Simulation میتواند دستیار حقیقی افراد دست اندر کار و خصوصا کسانی باشد که از تجربه کمتری برخوردارند .
با استفاده از نرم افزار Pipe Flow Expert براحتی میتوان هر سیالی را به صورت مجازی و با مشخصات دلخواه طراحی نمود به این شکل که پس از رسم لوله کشی لازم به گره های مورد نظر که به سهولت امکانپذیر خواهد بود. سپس در نقاط مورد نظرمان میتوانیم شیر های لازم را مستقر نماییم و یا در صورت نیاز پمپی با شرایط دلخواه به شبکه اضافه نمائیم و …. در نهایت حرکت سیال مورد نظر را در شبکه مورد مطالعه قرار دهیم . پارامترهای اصلی بررسی گردیده در این نرم افزار همانند اغلب مسائل مشابه ، فشار سیال در نقاط خاص ، افت فشار ، سرعت جریان سیال و مقدار سیال جابجا شده در واحد زمان میباشد . توسط Pipe Flow Expert میتوان جواب پاره ای از مسائل را که با روشهای عادی قابل محاسبه نمیباشد به طور نسبی و به سرعت به دست آورد . نرم افزار کاملا گرافیکی و قابل استفاده توسط روش Drag & Drop ( کشیدن و رها کردن توسط موس ) میباشد و امکانات چاپ و ذخیره سازی استاندارد ( همانند همه برنامه های کامپیوتری ) در آن به خوبی پیش بینی گردیده است .

دوستان گرامی میتوانند جهت مشاهده اطلاعات بیشتر و دموی نرم افزار و همچنین مثالهای کاربردی از نرم افزار به وب سایت رسمی موسسه توسعه دهنده مراجعه نمایند .
نرم افزار کاملا Portable و بدون مشکل امنیتی میباشد

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیست

مدلسازی اطلاعات ساختمان

طراح و نظارت پروژه های تاسیسات مکانیکی به صورت BIM توسعه دهنده نرم افزار های آموزشی تاسیسات مکانیکی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

انرژی چیست؟

انرژی چیست؟ انـرژی باعث وقوع پدیدهـهای مختلـف در اطـراف ما می شود. در خلال روز ، خورشید رو…