خانه اخبار اخبار فوری اعتراض مهندسین تاسیسات مکانیکی دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته

اعتراض مهندسین تاسیسات مکانیکی دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته

دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای طی بیانیه ای اعلام داشت: فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته های هفتگانه مهندسی صنعت ساختمان در صورتی که رشته کاردانی آنها مرتبط با رشته مقطع کاردانی به کارشناسی نباشد نمیتوانند عضو نظام مهندسی گردند.

(هیچگونه پروانه اشتغالی به آنها تعلق نخواهد گرفت.) این بیانیه اعلام می دارد همچنین فارغ التحصیلانی که رشته ی مقطع کاردانی آنها با یکی دیگر از رشته های هفتگانه مرتبط باشد تنها می توانند پروانه اشتغال نظارت دریافت نمایند. البته در این بیانیه هیچگونه محدودیت یا ممنوعیتی برای افرادی که مدارک کاردانی و کارشناسی آنها مشابها مرتبط با رشته های هفتگانه می باشد متصور نگردیده است.

این بیانیه که در مرداد ماه سال جاری اطلاع رسانی شده است. موجبات اعتراض بخش وسیعی از مهندسان را که مهندسان تاسیسات مکانیکی را نیز شامل می شوند به همراه داشته است.

مع الوصف بسیاری مهندسین نسبت به این ابلاغیه اعتراض داشته و از مسئولین ذیربط تقاضای اصلاح آن را دارند.

جمعی از این مهندسین که طی نامه ای اعتراض خود را رسانه ای کردند معتقد اند زمانی که پس از پایان مقطع کاردانی اقدام به تغییر رشته به رشته های مهندسی صنعت ساختمان را نموده اند دلیل آنها عضویت در سازمان نظام مهندسی بوده و اکنون پس از صرف زمان و هزینه این مهم از آنها دریغ گشته است.انجمن تاسیسات مکانیک ایران با آرزوی موفقیت برای کلیه مهندسین به خصوص مهندسین تاسیسات مکانیکی از مسئولین مرتبط می خواهد با توجه به نزدیکی پایان مدت ثبت نام در آزمون نظام مهندسی کمال همکاری و همدلی را با این عزیزان داشته باشند.

فایل ابلاغیه دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیست

مدلسازی اطلاعات ساختمان

طراح و نظارت پروژه های تاسیسات مکانیکی به صورت BIM توسعه دهنده نرم افزار های آموزشی تاسیسات مکانیکی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

کریر هم کاهش فروش را تجربه کرد

شرکت کریر در گزارش خود، آمار فروش سه ماهه نخست سال را ۳٫۹ میلیارد دلار اعلام کرد که این رق…